Na závodišti K&V opět začíná závodní sezóna a tentokráte je to začátek s plnou parádou, protože na první dubnové dny pro Vás máme připraveny hned dvě soutěže - drezurní soutěž Jarní lehkost a cit Vás prověří v tom, jak zvládnete zajet všem jistě velmi dobře známou úlohu Z2 a western plesaure pro začátečníky s názvem Rozkvetlá přehlídka Vás zase otestuje v základních znalostech této disciplíny a westernu obecně. Tak co, troufnete si na nějakou ze soutěží nebo se příjdete podívat jen jako diváci?

Tréninkové a soutěžní prostory

9. listopadu 2013 v 0:08 |  Areál
Ve středu dění se samozřejmě nachází naše tréninkové a soutěžní prostory, které jsou pomyslným jádrem celého závodiště.

Mnoho menších závodů se však i přes to koná na zelené louce, jelikož zde máme velký volný prostor, ohraničený jen ohradníkem výběhů, který se dá využít jak při skokových soutěžích, tak při slalomu, barelových závodech, krosu a většina akcí se taktéž koná spíše tady, než kdekoli jinde.
Při větších závodech drezury, parkuru a podobných však slouží venkovní písková jízdárna o rozměrech 40x70 metrů, která je v provozu od jarního oteplení až do začátku podzimu. Ovšem lehčí tréninky zde probíhají téměř bez omezení na roční dobu, jelikož je udržována i v zimě.
Královnou zimní sezóny je však krytá hala, která je menší než jízdárna venkovní, jelikož jezdecká plocha má 20x40 metrů, avšak koná se zde taktéž mnoho soutěží, hlavně díky výhodě zastřešení, tepla a toho, že zde nefouká. Dalším velkým plus pak pro diváky a organizaci je zabudovaná přímo ve stavbě hlavní tribuna u krátké stěny naproti vchodu, kde je hlediště s poměrně velkou kapacitou osob.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama